niedziela, 22 kwietnia 2018

Siłownia Niku Poznań - recenzja


Pogoda za oknem przypomina nam, że lato coraz bliżej! Z utęsknieniem czekamy na upalne dni nad morzem, nad Wartą, na plaży, trawie, kiedy w końcu możemy się poopalać i cieszyć piękną pogodą. Lato to czas, kiedy każdy z nas odkrywa więcej ciała. Nosząc bardziej skąpe ubrania, każdy z nas chciałby czuć się swobodnie bez obawy, że co nieco wylewa się spod ubrań. Ciepłe, słoneczne dni sprawiają, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii i chęci do pracy więc może pora zastanowić się nad poprawą swojej sylwetki? Zastanawiasz się od czego zacząć? Jaką siłownię wybrać? To jest ten czas i miejsce, aby pomyśleć o sobie, zmobilizować się i zrobić krok do poprawy swojego wyglądu. Wiadomo, początki nigdy nie są łatwe, ale uwierz, że efekty widoczne na Twoim ciele zrekompensują cały Twój czas poświęcony na siłowni. Spróbujesz raz – będziesz chciał więcej! Jeśli trafiłeś na tę stronę to znaczy, że jesteś na dobrej drodze do zmiany na lepsze.

Tutaj znajdziesz recenzje siłowni opisane z subiektywnego punktu widzenia. Na pierwszy rzut idzie poznańska siłownia Niku.
Jeśli szukasz miejsca kameralnego, gdzie będziesz mógł skupić się na ćwiczeniach bez obaw, że ktoś patrzy i powoduje u Ciebie dyskomfort i skrępowanie to Niku jest doskonałym do tego miejscem. 

Wyposażenie umożliwia trening osobom początkującym jak i zaawansowanym. Siłownia jest wyposażona w różnorodny sprzęt do cardio umożliwiający spalanie kalorii tj. rowerki stacjonarne, bieżnie, orbitreki i ergometry wioślarskie. Są również schody treningowe, które są świetnym rozwiązaniem dla Pań, które chcą mieć pełniejsze pośladki i wzmocnione mięśnie nóg. Ćwicząc w strefie cardio możemy oglądać telewizję lub patrzeć na ulicę zza okna, co sprawia, że trening staje się przyjemniejszy, choć widok pozostawia wiele do życzenia to lepszy taki widok niż widok „czterech ścian”. Jeśli chcesz ćwiczyć siłowo, to tu znajdziesz wszystko, co do tego potrzebne. Mnóstwo hantli, sztang (lżejsze dla kobiet i standardowe dla mężczyzn). Sprzęt do treningu nóg (mięśni czworogłowych i dwugłowych, łydek), klatki, pleców, barków, brzucha, ud (przywodziciele, odwodziciele) oraz mięśnie grzbietu. To, czego mi zabrakło to większa ilość ławek prostych. Poza tym, siłownia jest na tyle wyposażona w sprzęt do treningu siłowego, że każdy bez problemu może zrobić trening każdej partii ciała. Sprzęt nie jest nowy, powiedziałabym, że średniej jakości ale za to widać, że jest regularnie konserwowany.

Dla zainteresowanych crossfitem – na siłowni jest strefa ze specjalnym do tego sprzętem, czyli klatka treningowa, maszyna do martwego ciągu, pasy, liny, skakanki, gumy, rollery, maty, stabilizatory i podwójna brama. Myślę, że wyposażenie strefy crossfit jest wystarczające, aby zrobić pełny trening. 😉

Łazienka męska
Łazienka damska
Szatnia męska
Szatnia damska


To, co najbardziej rzuca się w oczy, kiedy wchodzisz na siłownie to niesamowicie utrzymany porządek – od szatni, łazienek po samą siłownię. Cały sprzęt leży w wyznaczonym do tego miejscu. Hantle ułożone parami, od najlżejszych do najcięższych. Sprzęt jest kompletny – niczego nie brakuje. Do każdej sztangi jest dużo różnorakich obciążników oraz klamerek, a wszystko jest ułożone i skompletowane w jednym miejscu. Jeśli ktoś nie odkłada sprzętu, robi to personel, który odkłada sprzęt na właściwe miejsce. Czystość jest utrzymana wszędzie. Na tej siłowni możesz ze spokojną głową skorzystać z pryszniców, natrysków i toalety, nie martwiąc się o niechciane dolegliwości 😉

Bardzo miła obsługa w recepcji. Z uśmiechem na twarzy służy pomocą, informując o ofercie i oprowadzając po siłowni. Niku oferuje pierwszy trening personalny za darmo. Jeśli nie wiesz od czego zacząć na siłowni – warto skorzystać z pomocy trenera, który faktycznie przykłada się do swojej pracy. 😊

Dużym minusem jest brak pierwszego darmowego wejścia. Jednorazowy wstęp kosztuje 30 zł. Dla osób poruszających się komunikacją miejską, minusem jest brak dojazdu tramwajem, ale chociaż są autobusy. 😉

Jeśli chodzi o plusy, to jak już wcześniej mówiłam siłownia jest utrzymana w nienagannej czystości. Ponadto każdy kto posiada karnet lub kupuje jednorazowe wejście dostaje darmowy ręcznik! Kolejnym plusem jest obecność parkingu, co prawda nie jest duży ale ze względu na brak tłumów – wystarczający.
Niku oferuje również coś dla MAM. Na siłownię można zabrać własną pociechę, którą zaopiekuje się personel w przedszkolu, które znajduje się w ramach siłowni.
Dla osób, które są nie są zainteresowane treningiem na siłowni, są zajęcia tj. zumba, joga, TRX, pilates, latino, spinning.
Po wycieńczającym treningu można skorzystać z sauny suchej i łaźni parowej. Obok siłowni znajduje się Niku Rehab gdzie można zadbać o swoje ciało pod kątem medycznym, korzystając z fizjoterapii, osteopatii, treningu medycznego, dietetyki lub relaksacyjnego masażu.
Duuużym plusem jest brak tłumów, co powoduje, że nie trzeba czekać w kolejce do sprzętu. Najwięcej ludzi jest w godzinach popołudniowych, pomiędzy 15-18.
Mimo, że siłownia jest kameralna to jest bardzo funkcjonalna, a jej kameralność ma również swój urok. 😉

Ogólna ocena siłowni to mocne 4/5.1 komentarz:

Wybór jest prosty. Wystarczy impuls.

Człowieku! Chodź na siłkę !  Oczekiwania względem własnego wyglądu w dzisiejszych czasach są dyktowane niemal wszędzie i przez wszystkic...