poniedziałek, 21 maja 2018

Wybór jest prosty. Wystarczy impuls.

Człowieku! Chodź na siłkę


Oczekiwania względem własnego wyglądu w dzisiejszych czasach są dyktowane niemal wszędzie i przez wszystkich. Czasami niełatwo jest żyć, będąc pod krytycznym okiem otaczających nas ludzi. Jeśli istniejesz w mediach społecznościowych pewnie wiesz o czym mówię, bo nie sposób jest nie zauważyć tego, jak chętnie ludzie wyrażają swoje zdanie na temat innych. Choć jest to frustrujące, to uważam nie powinno być to bodźcem, który zmobilizuje Cię, aby poprawić wygląd swojego ciała. Ludzie zawsze krytykowali i będą krytykować. W telewizji, Internecie czy gdziekolwiek indziej, jesteśmy codziennie atakowani mnóstwem zdjęć pięknych kobiet, przystojnych mężczyzn, których ciała i wygląd są nieskazitelne. Chcąc nie chcąc pojawia się u nas myśl „też tak chcę”. 

Znaj swoją wartość

siłownia, mięśnie


Ważne jest, aby mieć świadomość własnej wartości, nawet jeśli masz kilka dodatkowych kilogramów. Świadomość własnej wartości pozwoli Ci być odpornym na wszelką krytykę i presję otoczenia. Natomiast jeśli brakuje Ci pewności siebie, nie dlatego, że ktoś Ci powiedział, że powinieneś popracować nad swoim wyglądem, a dlatego że sam czujesz potrzebę zmiany swojego wyglądu to przy odrobinie zaangażowania możesz to osiągnąć. 
Zdrowy i aktywny tryb życia to obecnie główne tematy, którymi żyje większość ludzi. I choć czasami ma się dosyć przesytu tego typu informacji, to zauważ jedną prostą rzecz. Świat wywiera na nas presję i nakazuje podążać za rozwojem. Często jest to powodem, przez który pracujemy więcej, żyjemy szybciej, zapominamy o sobie i skupiamy się tylko na obowiązkach. Brak czasu powoduje, że zapominamy zadbać o prawidłowe odżywianie się. Spożywanie byle czego prowadzi do pogorszenia się naszego stanu zdrowia i przekłada się na dodatkowe kilogramy. Poświęć trochę czasu i zadbaj o siebie sam tak, jak powinieneś. Nie wiesz jak prawidłowo się odżywiać? Dowiedz się informacji o tym, co jeść, ile i jak często. 

Zmobilizuj się


ćwiczenia, abs, fit kobieta, sport

Pamiętaj, że jeśli już teraz zmienisz złe nawyki na dobre to w przyszłości, Twoje ciało pozwoli Ci na dłuższe życie. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu, aby zadbać oto, od razu Ci mówię, że jesteś w błędzie. Wystarczy, że znajdziesz godzinę dziennie na trening. Jeśli nie wiesz od czego zacząć – ja Ci pomogę. Pracujesz, uczysz się w centrum miasta, czy może na obrzeżach Poznania? To nie ma znaczenia. Na mojej stronie znajdziesz spis recenzji wszystkich siłowni w Poznaniu. Gdziekolwiek pracujesz, uczysz się, czy mieszkasz to z każdego z tych miejsc możesz mieć blisko siłownię, na której popracujesz nad swoim ciałem. A jeśli nie wiesz tak naprawdę, jaka powinna być odpowiednia siłownia to informacje tutaj pozwolą Ci na podjęcie decyzji. Siłownia to idealna alternatywa, jest dostępna w każdej części miasta, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas. Zahacz siłownię i zrób trening w powrocie do domu. Ćwiczenia dadzą Ci poprawę wyglądu. Poprawa wyglądu – pewność siebie. Pewność siebie przełoży się na świadomość własnej wartości. A to wszystko zapewni Ci harmonijne i szczęśliwe życie, w zgodzie z samym sobą. 

Mój punkt widzenia

Tak całkowicie subiektywnie, odkąd zaczęłam ćwiczyć na siłowni czuję, że pewniejszym krokiem stąpam po ziemi. Mam na myśli, że poprawa wyglądu dała mi pewność, która sprawia, że patrzę z uśmiechem w lustro, jestem bardziej otwarta na ludzi i łatwiej nawiązuję kontakty z nimi. To niesamowite, ile plusów wynika z dbania o swoje ciało. Nie miałam nigdy nadwagi. Zaczęłam ćwiczyć z dnia na dzień, bo chciałam spróbować. Chciałam po prostu sprawdzić na własnej skórze czy to jest dla mnie. Dziś, nie wyobrażam sobie nie ćwiczyć. Jest to dla mnie jak dobry narkotyk, który napędza mnie do samorozwoju i sprawia, że staję się wytrwalsza. Aby efekty ćwiczeń były zauważalne, należy zwrócić uwagę na to, co jemy. Na co dzień, staram się odżywiać zdrowo. Wiedzę na temat tego, jak jeść i ćwiczyć uzyskałam w największej mierze z Internetu – oglądałam mnóstwo filmików, czytałam blogi. Z racji, że obecnie jesteśmy w dużym stopniu uzależnieni od mediów społecznościowych, warto sobie własne profile zoptymalizować do wiedzy, którą chcemy uzyskać, np. obserwować strony trenerów personalnych. Ponadto, na siłowni często podpatruję jak ktoś ćwiczy, szczególnie osoby dobrze wysportowane, których forma świadczy o ciężkiej pracy, a więc i sporej wiedzy.
O tym, jak ćwiczyć lub urozmaicać innymi ćwiczeniami swój trening, polecam Paniom – wszystkie ćwiczenia są ułożone pod nas!
Chcesz jędrnych i wydatnych pośladków? Świetnie trafiłaś!

Jesteś z Poznania i nie wiesz, gdzie ćwiczyć? Sięgnij po recenzję. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybór jest prosty. Wystarczy impuls.

Człowieku! Chodź na siłkę !  Oczekiwania względem własnego wyglądu w dzisiejszych czasach są dyktowane niemal wszędzie i przez wszystkic...